23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Përqindja e votimit në Prizren 43,68

KQZ-kosoveKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka plotësuar të dhënat për përqindjen e pjesëmarrjes në votime në zgjedhjet lokale të Kosovës. Përqindja e nënshkrimeve të zgjedhësve nga votuesit e regjistruar, deri në ora 19:00, nga vendvotimet që kanë dërguar të dhënat është 47,91 përqind.

43,68 përqind e zgjedhësve që janë në listat votuese të komunës së Prizrenit i janë përgjigjur ftesës për të votuar në zgjedhjet lokale, që kthyer në shifra del se këtij obligimi qytetar i janë përgjigjur 67869 votues.

Ndërsa në Suharekë dalja e qytetarëve në zgjedhje është 49,58% (30420 votues), në Malishevë 52,95% (25442 votues), në Rahovec 47,38% (22511 votues), në Dragash 39,92% (15518 votues), në Mamushë 64,47% (2283 votues)./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Çeku: DokuFest XXI u mbyll me ndarjen e çmimeve për më të mirët në shumë kategori dhe filmin “The Last Waltz”

Ka përfunduar festivali i filmit të shkurtër DokuFest, i cili për të 21-tën herë u mbajt në Prizren. Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, përmes një...

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Lajmet e Fundit