22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Muja: Faleminderit qytetarë!

Ramadan Muja fushat(E plotësuar) Kandidati Ramadan Muja dhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj kanë shpallur fitoren në Prizren. Hoxhaj tha se PDK-ja në këtë qytet në 36 vendvotime ka fituar mbi 22 mijë vota, ndërkaq LDK-ja mbi 15 mijë vota. ”PDK-ja ka fituar fuqishëm në Prizren”, tha Hoxhaj.

Kandidati i PDK-së për Prizrenin, Ramadan Muja, ndërkaq ka falënderuar qytetarët për besimin e dhënë edhe për mandatin e tretë. “I falënderoj të gjithë qytetarët për këtë besim”, tha Muja.

 

PDK-ja në Prizren, prinë për 2 mijë vota para LDK-së

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, deri më tash prinë për rreth 2 mijë vota para LDK-së. Votimi i votave ,ndërkaq ende nuk ka përfunduar.

Zyrtarët e PDK-së dhe LDK-së kanë konfirmuar se diferenca e votave mes tyre është rreth 2 mijë vota. Numrimi i votave, ndërkaq ende është duke vazhduar nëpër qendrat e votimit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Djali i Fatmir Limajt thotë se ai dhe babai i tij janë të gatshëm ta japin jetën për Kosovën

Durim Limaj, djali i kryetarit të Nisma-s Socialdemokrat Fatmir Limaj, ka reaguar pas zhvillimeve të mbrëmshme në veriun e vendit.   Ai tha se sa herë...

Lëndohet një i ri në Dragash/ U mundua ta ndal veturën që u nis vetë nga parkingu

Një incident i rëndë ka ndodhur të hënën në Dragash, ku një person është dërguar pa vetëdije në spital si pasojë e lëndimeve të...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit