21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Muja: Faleminderit qytetarë!

Ramadan Muja fushat(E plotësuar) Kandidati Ramadan Muja dhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj kanë shpallur fitoren në Prizren. Hoxhaj tha se PDK-ja në këtë qytet në 36 vendvotime ka fituar mbi 22 mijë vota, ndërkaq LDK-ja mbi 15 mijë vota. ”PDK-ja ka fituar fuqishëm në Prizren”, tha Hoxhaj.

Kandidati i PDK-së për Prizrenin, Ramadan Muja, ndërkaq ka falënderuar qytetarët për besimin e dhënë edhe për mandatin e tretë. “I falënderoj të gjithë qytetarët për këtë besim”, tha Muja.

 

PDK-ja në Prizren, prinë për 2 mijë vota para LDK-së

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, deri më tash prinë për rreth 2 mijë vota para LDK-së. Votimi i votave ,ndërkaq ende nuk ka përfunduar.

Zyrtarët e PDK-së dhe LDK-së kanë konfirmuar se diferenca e votave mes tyre është rreth 2 mijë vota. Numrimi i votave, ndërkaq ende është duke vazhduar nëpër qendrat e votimit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Premtimet boshe të kryeministrit Kurti

Shkruan: Fahri Musliu Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para plot tre vitesh, më 1 qershor 2021, në ditëlindjen e 85-të, mbajti një fjalim shumë frymëzues...

Lajmet e Fundit