20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Përurohet ndriçimi në Sllapuzhan, investin i KFOR-it Italian

Është përuruar sot ndriçimi në Fshatin Sllpuzhan të Suharekës.

Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj, i cili theksoi se ndriçimi në fashatin Sllapuzhan është investin nga KFOR-i Italian dhe CIMIC, në bashkëpunim me Komunën e Suharekës, si dhe falënderoi Komandantin e kontingjentit Italian të KFOR-it.

‘’Në fshatin Sllapuzhan, sot u përurua projekti i ndriçimit publik, investim nga KFOR-i Italian dhe CIMIC, në bashkëpunim me Komunën e Suharekës.E falenderoj Komandantin e kontingjentit Italian të KFOR-it, z.Gianluca Figus, i cili ka qenë pjesë e përurimit të këtij projekti dhe për përkrahjen e vazhdueshme’’ shkroi Muharremaj

Më Shumë

Server: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Njohësi i çështjeve politike njëherësh profesor në Universitetin `John Hopkins` në SHBA, Daniel Server në një lidhje të drejtpërdrejtë në RTK tek `Lajmet e...

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind. Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten. Tarifat e...

Lajmet e Fundit