20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Përurohet objekti i zyrës së gjendjes civile në Mushnikovë

Të martën është bërë përurimi i objektit të zyrës së gjendjes civile në Mushnikovë.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i Administratës Komunale në Prizren, Osman Hajdari.

“Bashkë me kryetarin përuruam objektin e zyrës së gjendjes civile në Mushnikovë”, ka shkruar Hajdari në Facebook, transmeton PrizrenPress.

Sipas Hajdarit, ky objekt dhe kjo adminstratë në Mushnikovë-Zhupë është në kuadër të reformave të adminstratës komunale, e cila punon parreshtur për mbërrirë dhe tejkaluar objektivat e saj.

Postimi i plotë i tij:

Bashkë me kryetarin përuruam objektin e zyrës së gjendjes civile në Mushnikovë.

Për dallim nga administratat e qeverive të kaluara që kanë vendnumëruar, kjo adminstratë prioritet e ka shërbimin ndaj qytetarit dhe çdo reformë që ndikon direkt në favor të tij.

Pra, ky objekt dhe kjo adminstratë në Mushnikovë-Zhupë është në kuadër të reformave të adminstratës komunale, e cila punon parreshtur për mbërrirë dhe tejkaluar objektivat e saj.

Ndryshimi ka ndodhur, po punojm fort që ndryshimet të jenë edhe më të mëdha!

Shpesh herë fotografia tregon shumë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit