11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Shkolla ‘Bajram Curri’ në Romajë të Hasit, drejt një fushe sportive të re

Shkolla fillore “Bajram Curri” në Romajë të Hasit, shumë shpejt do të bëhet me fushë të sportit.

Drejtori i Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren, Adem Morina tha se kjo fushë do të shërbejë si hapësirë e rëndësishme për lojëra sportive.

“Fusha do të shërbejë si hapësirë e rëndësishme për lojëra sportive, trajnime dhe ndeshje, duke e bërë kështu më cilësore kohën e lirë të nxënësve dhe duke ofruar një mjedis të përshtatshëm për zhvillimin e aftësive të tyre sportive”, tha Morina.

“Jo vetëm nxënësit e shkollës, por edhe komuniteti lokal dhe sportistët në përgjithësi do të përfitojnë nga kjo fushë e re e sportit që krijon mundësi të reja për aktivitete sportive”, theksoi ai. /PrizrenPress.com/

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 - vjetorin e...

Policia shqipton 1.566 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1566 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit