16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Dramë e madhe në Suharekë – super derbi me katër gola

Ballkani dhe Drita ka luajtur një ndeshje të madhe duke barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të derbit të javës së 30-të të Superligës së Kosovës.

Drita e nisi fuqishëm takimin, duke arritur të shënojë në minutën e 7-të, kur Blerim Krasniqi bën gjithçka vetë dhe shënon, por goli u anulua pasi gjatë aksionit luajti me dorë.

Ballkani u kundërpërgjigj me një gjuajtje me kokë të Walid Hamidit, por topi përfundoi jashtë.

Mysafirët sërish afër golit në minutën e 25-të, por gjuajtja e Juan Mesa u ndal në shtyllë.

Në anën tjetër Almir Kryeziu bukur u fut në zonë, por Faton Maloku priti gjuajtjen e tij.

Drita e mbylli në sulm pjesën e parë, duke rrezikuar me Almir Ajzerajn dhe Blend Baftiun, por pa sukses.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më të filluar pjesa e dytë u zhbllokua ndeshja, kur një aksion i mirë i Dritës u kthye në gol. Ishte Blerim Krasniqi që në minutën e 50-të nga afër shënoi për 1-0.

Por Ballkani shpejt u kundërpërgjigj me Genrit Halilin i cili me kokë shënoi për 1-1 në minutën e 54-të.

Suharekasit pas golit të barazimit kishin raste, por që në nuk arritën të shënonin golin e epërsisë.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit, Ensar Huruglica i Dritës, në minutën e 89-të me një gjuajtje të fuqishme jashtë zone shënoi për 2-1.

Por me kaq nuk u mbyll. Zhvillohej minuta e pestë e shtesës, kur Nazmi Gripshi nga afër tundi rrjetën për 2-2.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Ballkani mbetet lider me 60 pikë, dy më shumë se Drita. /Telegrafi/

Më Shumë

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

I konfiskohet leja vozitësit në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë nw Prizren ka konfiskuar lejen e vozitësit për shkak të kundërvajtjeve të përsëritura në trafik. Shoferi është dënuar me nëntë...

Lajmet e Fundit