16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Plagoset një person në Prizren

Policia raporton se në sheshin “Ataturk” në Prizren i dyshuari për shkaqe të panjohura ka shtënë me armë-revole në drejtim të viktimës të cilin e plagos në pjesën e epërme të këmbës.

Në vendin e ngjarjes policia ka gjetur një gëzhojë, ndërsa viktima dërgohet për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit, ku sipas mjekut kujdestar gjendja e tij shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën.

I dyshuari është në arrati por i identifikuar në bazë të kamerave të sigurisë. Rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren. Ata kanë qenë të kërkuar nga organet e drejtësisë. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan...

E tmerrshme: Shembet tribuna në stadiumin e ndërtuar në vitin 2019 në Korishë të Prizrenit

Bëri bujë përurimi i stadiumit në Korishë të Prizrenit në vitin 2019, kur kryetari i kësaj komune aso kohe, Mytaher Haskuka, presidenti i FFK-së...

Lajmet e Fundit