29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vërmicë/ Arrestohet e dyshuara nga Shqipëria – i konfiskohet drogë

Policia e Kosovës raporton se në pikën kufitare në Vërmicë kanë arrestuar një femër të dyshuar, njofton Klan Kosova. 

Është arrestuar e dyshuara femër /shtetase e R. Shqipërisë, pasi që gjate verifikimit dhe kontrollit i është  gjetur dhe konfiskuar 18.90 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit “Marihuanë”, e ndarë në 11 (njëmbëdhjetë) qese, dy (2) mulli për bluarje dhe katër (4) pako për mbështjellje të substancës”, shkruhet në raportin e Policisë.

Me vendim të prokurorit, e dyshuara pas intervistimit lirohet në  procedurë të rregullt.

Tahiri: Kurti fajëson të gjithë, një arsyetim i mirë për të bërë asgjë

Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti po i bën të gjithë fajtorë, qeveritë e kaluara, Amerikën, BE-në, Macronin, ndërmjetësuesit e...

Osmani shkon në SHBA për Asamblenë e OKB-së, do të takohet me liderë botërorë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me liderë botërorë dhe organizata...

Lajmet e Fundit