1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Po amnistohen profesorët mashtrues

UP-rektoratiUniversiteti i Prishtinës(UP) “Hasan Prishtina” po i amniston profesorët. Pas arrestimeve të bëra më 12 dhjetor që kanë çuar 11 veta nën pranga për keqpërdorim të detyrës zyrtare, marrje e ryshfetit, raste të posaçme të falsifikimit të dokumenteve dhe legalizim i përmbajtjes së pavërtetë, kurse përfitimi material ka qenë deri 10.000 euro për regjistrim të një kandidati dhe deri në 500 euro për kryerjen e provimeve…në mesin e tyre dhe dy asistentë të Fakultetit të Mjekësisë, nuk përmenden emra të profesorëve.

“Të mëdhenjtë” po kursehen nga akuzat për shkelje të ligjit dhe keqpërdorim në Universitet. As organet e rendit, as ato të Rektoratit nuk kanë konfirmuar hetime të tjera/zeri/

Më Shumë

Murati: Mbi 61 mijë familje përfituan nga subvencionimi i energjisë elektrike

Mbi 61 mijë familje kosovare kanë përfituar nga subvencionimi i energjisë elektrike, në kuadër të pilotimit të programit për mbështetjen e familjeve të cenueshme.   Kështu...

Gjendja e Lirisë/ Durak Thaçi kërkon largimin e Ramadan Kiçes

Njëri nga anëtarët e komisionit për dhënien në menaxhim privat të KF “Liria”, Durak Thaçi, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, rreth gjendjes...

Lajmet e Fundit