17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Pogba nuk stërvit me skuadrën e Juventus-it në SHBA

Paul Pogba iu bashkua skuadrës së Juventus-it për turneun e tyre parasezonal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ai nuk po stërvit me shokët e tij të skuadrës.

30-vjeçari francez nuk pati një rikthim pozitiv në Torino sezonin e kaluar, duke humbur pjesën më të madhe të sezonit për shkak të lëndimeve të ndryshme.

Në total, Pogba luajti vetëm 161 minuta në 10 paraqitje, një shumë e ulët duke marrë parasysh se ai fiton mbi 8 milionë euro neto në sezon.

Siç theksohet nga gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio, Pogba nuk po stërvitet me skuadrën e Juventus-it në SHBA, përkundrazi vazhdon të kryejë punë individuale në palestër, në biçikletë stërvitore ose në fushë.

Ai po lufton me një problem në gju për një vit tani dhe është ende e paqartë se kur do të kthehet në gjendje të plotë.

Ajo që është e dukshme është se ai nuk do të jetë 100 për qind për hapjen e sezonit të Serie A kundër Udinese muajin e ardhshëm.

Për këtë, Massimiliano Allegri po përpiqet të gjejë një alternativë dhe po provon të riun Kenan Yildiz.

Kujtojmë që në kohët e fundit Pogba ishte i lidhur edhe me një transferim në Arabinë Saudite. Albanian Post 

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Amaneti i Ernest Koliqit

Nga: Frank Shkreli Ishte 15 Janari i vitit 1975 kur bota shqiptare mësoi se Profesor Ernest Koliqi kishte ndërruar jetë, ndërkohë që njoftohej gjithashtu se...

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Lajmet e Fundit