21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Policia apelon për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në mot me shi

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në mot me shi.

Në njoftimin për media thuhet se, me ndryshimin e kushteve atmosferike dhe fillimin e reshjeve të shiut, janë shtuar edhe aksidentet e trafikut.

“Fatkeqësisht ka pasur edhe humbje jete”, ka deklaruar policia.

“Kujdes i shtuar gjatë ngasjes në mot me shi! Me ndryshimin e kushteve atmosferike dhe fillimin e reshjeve të shiut janë shtuar edhe aksidentet e trafikut, ku fatkeqësisht ka pasur edhe humbje jete, shumica e rasteve që kanë ndodhur janë vetë aksidente ku automjetet janë rrokullisur apo kanë dalë nga rruga si rezultat i mos përshtatjes së shpejtësisë me kushtet e rrugës, mos mbajtjen e distancës së sigurisë në mes mjeteve apo mos përqendrimi në ngasje, andaj Policia e Kosovës APELON shoferët që të shtohet kujdesi gjatë drejtimit të mjetit në rrugë kur ka reshje të shiut, mjegull në rrugë, ngrica e raste tjera kur mund të rrezikohet jeta dhe siguria e pjesëmarrësve në trafik”, thuhet në njoftim.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Sulmuesi kosovar që po shkëlqen në Rumani

Sulmuesi kosovar, Albin Berisha dje ka luajtur 90 minuta në ndeshjen e ekipit të tij, Petrolul ndaj Gloria Buzua. Berisha ishte padyshim lojtari më i...

Spanja triumfon në FIBA 3×3 Women’s Series

Spanja është triumfuese e FIBA 3x3 Women’s Series, që u zhvillua në Prishtinë më 18/19 korrik. Në këtë event morën pjesë tetë shtete, ndër to...

Lajmet e Fundit