18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Policia e Kosovës ka prangosur 31 persona, 19 në Prizren

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka arrestuar 31 persona për shkak se nuk kanë respektuar dispozitat shëndetësore gjatë pandemisë së COVID-19.

Policia ka njoftuar se në Prizren janë arrestuar 19 persona, në Viti 6 persona, në Mitrovicë të jugut dhe Gjilan nga 2 persona dhe Kamenicë e Ferizaj nga një person.

Që nga data 4 maj, kur kanë hyrë në fuqi masat e reja të qarkullimit, qytetarëve u lejohet të dalin vetëm 3 orë brenda 24-orëve.

Më Shumë

Ekspertët: Seksi në orën 07:30 të mëngjesit është më i miri

Koha më e mirë për të bërë seks është kur ju ndiheni mirë bashkë me partnerin tuaj. Por, sipas ekspertëve të marrëdhënieve, ka një kohë...

Haxhi Avdyli- AAK-së: A jeni në koordinim me Listën Serbe për mocionin e mosbesimit?

Deputeti i “Guxo”, Haxhi Avdyli, ka folur në lidhje me mocionin e mosbesmit iniciuar nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai ka pyetur Shefin e...

Lajmet e Fundit