16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Policia e trafikut në Prizren shqipton 1410 gjoba për 11 ditë

Policia e Kosovës në Rajonin e Prizreni, ka bërë të ditur se ka shqiptuar 1410 gjoba për 11 ditë për kundërvajtësit në trafik, në kuadër të Planit Operative “Tejkalimet e shpejtësisë dhe tejkalimet e palejuara”.

Në raport thuhet se nga data 09.02.2023 deri me date 20.02.2023 nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor Prizren ka pas një aktivitet të shtuar me qëllim të parandalimit të kundërvajtjeve në trafik, aktivitetet janë kryer në kuadër të Planit Operative “Tejkalimet e shpejtësisë dhe tejkalimet e palejuara”.

 

 

Me qëllim që të krijohet rend dhe rregull në trafik policia ka patrulluar në zonën e përgjegjësisë dhe kanë mbajt pika të shumta të kontrollit në realizimin e planit operativë.

Gjatë kësaj periudhe, pra nga 09 shkurt 2023 deri më 20 shkurt 2023 nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor Prizren janë shqiptuar gjithsej:

  • 1410 gjoba për kundër vajte të ndryshme.
  • Prej tyre sipas PO “Tejkalimet e shpejtësisë dhe tejkalimet e palejuara” tiketa të shënuara: 594 gjoba.

Policia apleon vozitësit që t’i rrespektojnë rregullat e komunikacionit që të jetë një mjedis më i sigurtë për të gjithë.

Më Shumë

Shtyhet ndeshja e Superligës së Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Ndeshja e kësaj jave në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës është shtyrë zyrtarisht nde Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e...

Mediat serbe e quajnë Xhakën “provokatori shqiptar”

Zvicra do të përballet me Bjellorusinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, përballje kjo që UEFA vendosi të luhej në Serbi (për...

Lajmet e Fundit