3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Policia gjen municion të shumtë në Malishevë

Nëntë granata dorë, tre karikatorë të armës A47, një karikator i armës automatike 20 si dhe 22 fishekë të kalibrit 7.62 mm janë gjetur në një objekt përcjellës në fshatin Lladroviq të Malishevës.

I gjithë ky municion është gjetur brenda një kove.

Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë, ndërkohë në vendin e ngjarjes ka dalë njësiti i EOD-së.

Të gjitha këto mjete te dyshimta ekipi i deminimit i ka tërhequr nga vendi i ngjarjes, njofton policia përmes raportit.

Më Shumë

E dashura e Kanye West, Juliana Nalu nuk lë vend për imagjinatë në veshjen me rrjetë

E dashura e re e Kanye West, Juliana Nalu, i la pak vend imagjinatës të dielën (20 nëntor), teksa doli për të festuar me...

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale.Këshilli Gjyqësor i...

Lajmet e Fundit