25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Policia ndërpret një aheng në Tupec të Prizrenit, iniciohet rast ndaj organizatorit

Një personi i cili dyshohet se ka organizuar aheng familjar në fshatin Tupec të Prizrenit, i është inicuar rasti në Polici, raporton PrizrenPress.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë, i dyshuari dje ka grumbulluar njerëz duke shkelur masat e vendosura nga Qeveria.

“Fsh. Tupec, Prizren 13.08.2020 – 20:22. Ndaj të dyshuarit mashkull kosovar është iniciuar rasti si më latë pasi i njëjti nuk ka respektuar vendimin e lëshuar nga Qeveria duke organizuar aheng familjare dhe grumbullim njerëzish. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Ahengjet janë ndaluar me vendim të Qeverisë për shkak të numrit të madh të të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Lajmet e Fundit