22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Policia në Prizren realizoi 71 urdhëresa të gjykatave për vepra penale në katër ditët e fundit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, në vijim të zbatimit të planit operativ të autoriteteve gjyqësore, raporton se gjatë periudhës kohore 13.05.2024 deri me 17.05.2024, është realizuar një përfundim i rëndësishëm në luftën kundër krimit në rajon. Me përkushtimin e tyre të palodhur, policia ka ekzekutuar me sukses 71 urdhëresa të gjykatave për vepra penale të ndryshme.

Në një njoftim zyrtar, zyrtarët e Policisë së Prizrenit bëjnë të ditur se përpjekjet për zbatimin e ligjit nuk do të ndalen pas kësaj periudhe, duke vazhduar përpjekjet për realizimin e urdhërave edhe ndaj personave që ende nuk janë përgjigjur thirrjes së gjykatës.

Policia rajonale e Prizrenit shpreh falënderimin e tyre për bashkëpunimin e qytetarëve me autoritetet policore. Ata inkurajojnë qytetarët që nëse kanë informacione për personat që janë të kërkuar nga organet e rendit, të kontaktojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, ose të përdorin aplikacionin digjital “Lajmëro Policinë”, si dhe të thirrjnë në numrin e emergjencës 192 ose në numrin 029 244-355.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Lajmet e Fundit