21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Premton qeverisje të mirë

DSC_0306Lulzim Kabashi, kandidat i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit është takuar me banorë të fshatrave Planejë, Gorozhup, Mazrek dhe Gjonaj të Hasit.Ai kërkoi nga ata që me 3 nëntor të votojnë Aleancën për Prizrenin.“Qeverisja e koalicionit AAK-LDD, do të jetë shembull dhe model i mirëqeverisjes lokale dhe të pa korruptuar”

Gjatë këtyre takimeve të cilat i zhvilloi në secilin nga këta fshatra veç e veç, Kabashi theksoi rëndësinë se pse duhet të votohet ai për kryetar, dhe pse të votohet koalicioni AAK-LDD për të qeverisur me komunën e Prizrenit.

“ Qytetarët janë lodhur nga keqqeverisjet e kaluara, dhe tani është momenti që në Prizren të bëhen ndryshime, e ndryshimet do të vijnë vetëm me ardhjen në pushtet të koalicionit AAK-LDD, si alternativë e vetme për të sjellë perspektivë për të rinjtë e komunës së Prizrenit, duke ju krijuar kushte të favorshme që kontributin e tyre të japin në vendin tonë”

“Gjatë katër vjeçarit të ardhshëm të qeverisjes së koalicionit AAK-LDD, para qytetarëve të komunës së Prizrenit, do të sjellim mirëqeverisje duke qenë në shërbim të qytetarëve e jo qytetarët në shërbim të komunës, si ka ndodhë deri më tash”

Kabashi, duke kërkuar votën e banorëve të fshatrave Planejë, Gorozhup, Mazrek dhe Gjonaj, premtoi se kanalizimet, uji, institucionet shkollore, ambulantat dhe çdo kërkesë tjetër e qytetarëve të kësaj ane, do të rregullohen gjatë mandatit të ardhshëm katër vjeçar, sepse këto janë kërkesa të mundshme për t’u realizuar.
Banorët e këtyre fshatrave shprehën gatishmërinë e tyre që të përkrahin kandidatin e koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, sepse siç thanë ata, Prizreni vërtetë ka nevojë për ndryshime, dhe zhvillim ekonomik./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Orë tmerri për legjendën e Italisë, merret peng, dhunohet, grabitet…

Roberto Baggio dhe familja e tij përjetuan momente terrori mbrëmë, teksa Italia ishte në fushë në ndeshjen kundër Spanjës. Siç raporton “Corriere del Veneto”, makthi...

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit