31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Prizren, 4 aktakuza kundër 7 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur nëntëmbëdhjetë (19) aktakuza kundër njëzeteshtatë (27) personave, për vepra të ndryshme penale, po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, për 48 orë janë ndaluar tetë (8) persona, si dhe janë bërë tri (3) kërkesa për caktimin e paraburgimit për katër (4) persona, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar tre (3) persona, ka ushtruar një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për dy (2) persona, si dhe ka ngritur tetë (8) aktakuza kundër dhjetë (10) personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren, me urdhër të prokurorit ka ndaluar për 48 orë, një (1) person të dyshuar, si dhe pranë gjykatës kompetente ka parashtruar dy (2) kërkesa për caktim të paraburgimit ndaj dy (2) personave. Ndërsa, nga kjo prokurori janë ngritur katër (4) aktakuza kundër shtatë (7) personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar një (1) persona të dyshuar për veprën penale dhe ka ngritur katër (4) aktakuza kundër shtatë (7) personave.

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar një (1) person për 48 orë dhe ka ngritur një (1) aktakuzë kundër një (1) personi.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar një (1) person, dhe ka ngritur dy (2) aktakuza kundër (2) personave, për vepra penale te ndryshme.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ndaluar një (1) person të dyshuar.

Më Shumë

Digjet një shtëpi në Celinë të Rahovecit, dyshohet se e goditi rrufeja

Një shtëpi në Celinë të Rahovecit është djegur. Shkak i djegies dyshohet të jetë goditja e rrufesë. Po ashtu raportohet se nuk ka të lënduar.   Marketing https://prizrenpress.com/hotel-albes-ne-korishe-zgjedhja-me-e-mire-per-qetesi/ https://prizrenpress.com/kompania-gm-stone-lidere-ne-perpunimin-dhe-prodhimin-e-gureve-ne-kosove/ https://prizrenpress.com/37456990786/ https://prizrenpress.com/128754321689087654-2/ https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/   https://prizrenpress.com/7890875432-2/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/      

Zyrtare: Valon Bunjaku rikthehet te Bashkimi

KB Bashkimi ka njoftuar zyrtarisht rikthimin e lojtarit Valon Bunjaku në ekip, raporton PrizrenPress. Me një deklaratë të përzemërt, klubi ka shprehur entuziazmin për kthimin...

Lajmet e Fundit