1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Iu vidhet qeni dy pjesëtarëve të personelit të KFOR-it në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy pjesëtarëve të personelit të KFOR-it u është vjedhur një qen në Prizren.

Siç njofton Policia, rasti ka ndodhur ditën e premte, transmeton Telegrafi.

“Më 10.09.2021, rreth orës 14:35 dy pjesëtarë të personelit të KFOR-it turk kanë ardhur në Stacioni Policor Prizren dhe kanë raportuar se u është vjedhur një qen ngjyrë kafe pronë private e personelit të KFOR (jo qen zyrtar i KFOR), duke sjellë edhe një video nga kamerat e sigurisë ku shihej një person duke e futur qenin në automjetin e tij .Pas një pune hetimore nga ana e njësive policore të Stacionit Policor Prizren është arritur të që të lokalizohet i dyshuari B.Z., i ditëlindjes 1975, dhe tek i njëjti është gjet dhe sekuestrua qeni”, njofton Policia.

Policia bën të ditur se është kontaktuar personel i KFOR-it dhe iu është kthyer qeni.

“Lidhur me ketë rast është njoftuar prokurori i shtetit për veprimet e ndërmarrura lidhur me ketë dhe rasti shkon në proceduar të rregullt”, vijon njoftimi. 

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit