18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Prizren/ Gjuajtje me armë zjarri në aheng familjar

Policia në Prizren ka marrë informacion për të shtëna me armë zjarri në një aheng familjar.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 16:00, raporton PrizrenPress.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore ku nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me gas me katër fishekë, me të cilën armë i dyshuari kishte shtënë në ajër.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po trajtohet si armëmbajtje pa leje dhe përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase...

Lajmet e Fundit