7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Prizren: Vidhen në një shtëpi para të gatshme me vlerë 20 mijë euro dhe stoli ari

Ankuesja femër kosovare ka raportuar se në shtëpinë e saj në Prizren disa persona të panjohur kanë vjedhur para të gatshme me vlerë 20 mijë euro dhe një sasi me stoli ari.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti ka shkruar në procedurë hetimore.

“Fsh.  Krajk- Prizren  27.12.2023-19:00-022:00.   Ankuesja femër kosovare ka raportuar se gjatë intervalit kohor të lartë cekur,  derisa nuk ka qenë në shtëpi , person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë  e shtëpisë dhe nga  aty i kanë vjedhur  para të gatshme në vlerë 20.000€ dhe një sasi stoli ari. Është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore”, njofton raporti i policisë.

Më Shumë

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Gjetja e substancës narkotike në automjetin në autostradën e Prizrenit

Rreth rrotullimit në hyrjen e autostradës në Prizren,  rreth orës 00:05, gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e një mashkulli të dyshuar nga...

Lajmet e Fundit