25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

PSG futet në garë për mbrojtësin e Arsenal-it

Paris Saint-Germain është futur në garë për transferimin e mbrojtësin të Arsenal-it, William Saliba-n.

Qendërmbrojtësi francez ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm në këtë sezon me Arsenal-in, duke ofruar një siguri të plotë në prapavijën e “Topçinjve”.

Atij i skadon kontrata në verën e vitit 2024 dhe drejtuesit e klubit menjëherë e kanë nisur punën për rinovimin e saj.

Mediat britanike shkruajnë se kontrata e re do të jetë me kushte të përmirësuara financiare, madje ato trefishohen dhe nga 40 mijë funte në javë që Saliba përfiton, me kontratën e re do të arkëtonte rreth 120 mijë sosh.

Mirëpo raportohet se agjentët e lojtarit kanë kërkuar më shumë për kontratën e re.

Nga kjo situatë pritet të përfitojë PSG, për të cilët financat nuk do të ishin aspak problem.

Kujtojmë që francezi që iu bashkua londinezëve nga Marseille në verën e kaluar (pjesë e skuadrës së Arsenal prej 2019-tës, por ishte huazuar në Ligue 1). Albanian Post 

Nderim Gashi shpall kandidaturën për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren

Nderim Gashi do të garojë për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren. Kuvendi zgjedhor mbahet të dielën. Gashi, tha se qëllimi i tij do të...

Pas 17 vitesh, Milani e mbyll bilancin financiar me fitim

Milan-i rikthehet për të mbyllur bilancin me fitim për herë të parë që nga viti 2006. Të mërkurën, Bordi i Drejtorëve të klubit kuqezi është...

Lajmet e Fundit