32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd.

Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga koha që drejtohej nga Mauricio Pochettino. Por, tashmë duket se bisedimet kanë rifilluar, raporton “Sportmail”.

Përfaqësuesit e 24-vjeçarit kanë qenë në Paris ditët e fundit për të diskutuar transferimin e mundshëm te sulmuesit.

Mbetet për t’u parë tani nëse PSG do të zyrtarizojë interesin e tyre për Rashford pas diskutimeve me kampin e tij.

Sulmuesi ka më pak se 12 muaj të mbetur nga marrëveshja e tij ekzistuese me United.

Megjithëse ekziston një opsion për të zgjatur kontratën edhe për një vit tjetër që do të thotë se klubi i Premier League nuk është nën ndonjë presion të menjëhershëm për të shitur.

Në të vërtetë, interesi nga PSG mund të do të përdoret si levë në negociatat e ardhshme për një marrëveshje të re për Rashford te United. Një skenar për të cilin klubi francez ka të ngjarë të jetë i vetëdijshëm.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Kurti: NATO-n e duam në Kosovë dhe Kosovën në NATO

Heqja e vizave, regjimi i stikersave, regjistrimi i energjisë elektrike në veri, investimet në energjetikë e shëndetësi kanë qenë disa nga temat të cilat...

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Lajmet e Fundit