13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Qendra e Prizrenit pa rrymë

Prizren ura e guritKEDS Sh. A. njofton se për shkak të dëmtimit të kabllos 35 kV Prizreni III, nga një kompani e kontraktuar për ndërtimin e banesave, prej orës 09:38 ka mbetur tërësisht jashtë pune nënstacioni NS 35/10 kV Prizreni III. Për këtë shkak, pa furnizim me energji elektrike ka mbetur pjesa më e madhe e qendrës së qytetit të Prizrenit.

Ekipet e mirëmbajtjes së KEDS menjëherë kanë dalë në terren dhe si të bëhet evitimi i prishjes do të kyçet nënstacioni, njofton kumtesa nga KEDS SH.A. /PrizrenPress.com/

Apeli refuzon ankesën e “Burdushit” ndaj vendimit për refuzimin e kërkesës për shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”, kundër vendimit të kryetares së Gjykatës Themelore në Prishtinë, me...

Peja triumfon me rezultat të thellë në Prizren

Kampionia e Kosovës, Peja shënoi fitoren e dytë në Prince Caffe Superligë, ku mundi Proton Cable Prizrenin me shifrat 85:115 (18:25, 25:30, 23:27, 19:33). Pejanët...

Lajmet e Fundit