37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren hap ekspozitë në qytetin e Beratit

Në kuadër të zbatimit të kalendarit të përbashkët kulturor ndërmjet Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës dhe Ministrisë së Kulturës së Republikës së Shqipërisë, me datë 12.05.2022 në ora 11:00 në Qendrën Mesjetare në Berat, Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren hap ekspozitën “Trashëgimia e Prizrenit në Berat” si rezultat i bashkëpunimit me Drejtorinë Rajonale të Trashëgimisë Kulturore- Berat.

Ekspozita “Trashëgimia e Prizrenit në Berat” do të prezantoj monumentet më të veçanta të trashëgimisë kulturore të qytetit të Prizrenit, ku do të prezantohen 21 monumente më karakteristike që përshkruajnë evoluimin e trashëgimisë arkitekturore nga antikiteti e deri tek shtëpitë tradicionale të shekullit XIX-XX./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, një i vdekur dhe katër të lënduar

Një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë lënduar si rezultat i një vetëaksidenti të ndodhur sot rreth orës 13:30 në kilometrin...

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha...

Lajmet e Fundit