23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Komuna e Malishevës ekzekuton pagesat për 281 nëna lehona, ndihmohen edhe 63 familje me asistencë sociale

Komuna e Malishevës ka ekzekutuar mjetet financiare, për 281 nëna lehona. Gjithashtu, janë mbështetur me ndihma momentale edhe 63 familje të komunës sonë.

Në njoftimin dërguar medieve, bëher me dije se shpejt pritën të ekzekutohen mjetet financiare edhe për 250 nëna lehona, për periudhën janar – prill të këtij viti.

Njoftimi i plotë:

Të dashur qytetarë, Ju informojmë se, sot gjatë ditës Komuna e Malishevës, ka ekzekutuar mjetet financiare, për 281 nëna lehona. Gjithashtu, janë mbështetur me ndihma momentale edhe 63 familje të komunës sonë. Shumë shpejt pritën të ekzekutohen mjetet financiare edhe për 250 nëna lehona, për periudhën janar – prill të këtij viti.

Më Shumë

Rita Ora duket e befasuar në Paris, teksa për të kujdeset i fejuari i saj Taika Waititi

Së fundmi ajo shkoi në Paris me të fejuarin e saj Taika Waititi, i cili gjithashtu u pa në kryeqytetin francez me dy vajzat...

Një i vdekur dhe 1.155 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka konfirmuar se gjatë 24 orëve një person ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkaq janë konfirmuar 1.155 raste...

Lajmet e Fundit