19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Qeveria e Ramadan Mujës përbëhet nga njerëz të paditur

SinanAlia-pdkKryetari i Nismës në Prizren, Sinan Aliaj ka thënë se Qeveria e Ramadan Mujës, përbëhet nga njerëzit më të paditur që ka Prizreni.

“Kam takur shumë zyrtarë të komunave të tjera të Kosovës, dhe fatkeqësisht më të paditur se zyrtarët e qeverisë së Prizrenit nuk kam takuar”, ka thënë Aliaj në emisionin “Kontakt” të TV Opinion-it.

Sipas tij, qyteti i Prizrenit po keqqeveriset në mënyrën më të keqe të mundshme.

Sinan Aliaj ka folur edhe për zhvillimin politik të Nismës në Prizren. Ai ka thënë se Nisma në Prizren, ka filluar të zgjerohet me themelimin e nëndegëve.

“Ne kemi filluar t’i themelojmë edhe nëndegët nëpër qytet dhe fshatra të Prizrenit”, ka treguar ai./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Çështja e Greqisë do të ngrihet si temë kryesore nga presidenti Recep Tayyip Erdogan në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të...

Lajmet e Fundit