18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Rahovec: Arrestohet pasi godet babain

Një person është arrestuar në Rahovec pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij.

Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 11.

I dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

56 vjet nga vdekja e novelistes amerikane, Edna Ferber

E quajtur “Novelistja më e madhe amerikane e kohës së saj”, novelistja dhe dramaturgja fituese e çmimit Pulitzer, Edna Ferber vdiq 55 vjet më...

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Lajmet e Fundit