10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K.

Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës.

Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të vëllait dhe djegien e trupit të tij dhe mbetjet i kishte hedhur në një vend deri tani të paidentifikuar, me qëllim për ti zhdukur gjurmët e krimit.

Rasti ka ndodhur më 11 janar 2020, në fshatin Bërnjak të Rahovecit, njofton Klankosova.tv

“I pandehuri ka qenë i dënuar më parë për vrasjen e bashkëshortes nga Gjykata e Lozanës, në Zvicër”, thuhet në njoftimin e Gjykatës Themelore në Gjakovë.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë ankese në afat prej pesëmbëdhjetë ditëve nga dita e pranimit të aktgjykimit në formë të shkruar

Më Shumë

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

Babait

Lajmet e Fundit