21.8 C
E shtunë, 18 Maj, 2024

Rahoveci mposht Sigal Prishtinën

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 83:62 (18:10, 24:21, 13:16, 28:15), në kuadër të xhiros së tretë të Prince Caffe Superligës.

Rahoveci është një nga skuadrat me synime të mëdha në këtë edicion dhe kishte hyrë vetëm për fitore. “Vreshtarët” e nisën ndeshjen më mirë duke fituar çerekun e parë me shifrat 18:10. Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, sidoqoftë, vendasit e fitojnë 24:21, për të shkuar në pushim me rezultat 42:31.

Në periodën e tretë, prishtinasit u munduan të rikthehen dhe arrijnë të fitojnë këtë pjesë 13:16, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 55:47. Megjithatë, në periudhën e fundit, vendasit ishin shumë më të mirë 28:15, për të triumfuar me rezultat 83:62.

Te Rahoveci më i dalluari ishte Isaiah Traylor me 30 pikë, derisa te Sigal Prishtina, Altin Morina kishte 15 pikë e 11 kërcime, derisa 14 pikë shtoi Fisnik Rugova.

Rahoveci ka dy fitore dhe një humbje, kurse Sigal Prishtina një fitore dhe dy humbje.

Prishja e busollës

Blerim Shala Asgjë më nuk është si ka qenë më para. Madje, as Evrovizioni. Festivali i këngës evropiane, i cili kësaj here u mbajt në Malme ...

Rikthehet Superliga: Ballkani kërkon fitoren për t’iu afruar titullit, Drita e Llapi presin ‘gabimin’ e suharekasve

Sot do të rikthehet Superliga, ku do të zhvillohet java e 34-të. Lideri Ballkani do të ketë punë në shtëpi me skuadrën që tashmë është...