16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Rahoveci pa asnjë rast me koronavirus

 

Rahoveci nuk është prekur nga virusi COVID -19.

Kryetari i Komunës, Smajl Latifi tha se komuna ka marrë disa masa që po respektohen nga qytetarët.

Problemi më i madh në këtë komuna janë produktet e gatshme të cilat nuk kanë ku i shesin.

Sipas tij, fermerët po vazhdojnë punimin e tokave dhe kanë masa lehtësuese duke ia lejuar nga ora 06:00 deri në orën 20:00.

“Problemin më të madh e kanë me produktet e gatshme të cilat nuk kanë ku ti shesin, të cilat i kanë punuar në sera”, tha ai./KP/

Më Shumë

A është përrallë çdo tregim?

Nga: Gabriel García Márquez (Revista Cambio, 24 korrik 2000) Përktheu: Bajram Karabolli Të shkruash një roman do të thotë të bësh mur me tulla. Të shkruash një...

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Lajmet e Fundit