16.8 C
E enjte, 28 Mars, 2024

Rashica me shumë gjasë do të jetë titullar ndaj Schalkes

Milot Rashica pritet të jetë titullar për ndeshjen që skuadra e tij Werder Bremen do ta zhvillojë kundër Schalkes.

Rashica mungoi në katër ndeshjet e Werderit në muajin dhjetor dhe në dy të fillimit të këtij viti për shkak të një dëmtimi muskular.

Ai luajti një minutë në fitoren kundër Augsburgut 2:0 dhe të martën kundër Monchengladbachut luajti 16 minuta në humbjen me rezultatin minimal, 1:0. Tani sipas trajnerit Florian Kohfeldt, Rashica është i gatshëm tërësisht dhe pret që ai të jetë në formën më të mirë të shtunën, kur Werderi në shtëpi e pret Schalken e vendit të fundit në tabelë.

“Ai ka shumë energji dhe shkathtësi, dhe ka lënë përshtypje të madhe së fundmi në ndeshjen e së martës dhe në stërvitje. Ai është një opsion për ta filluar ndeshjen e së shtunës, dhe do të jetë përfundimisht i gatshëm për të luajtur nga fillimi kundër Schalkes”, ka thënë të premten trajneri Kohfeldt në konferencën për shtyp.

Shtylla rrezikon banorët në Prizren

Për gjashtë vjet rresht, një shtyllë elektrike që është e tej ngarkuar me kabllo po rrezikon banorët e një shtëpie në rrugën "Edit Durham"...

Vetura godet një këmbësor në Prizren – arrestohet shoferi

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur të dielën në Prizren rreth orës 21:50. Policia ka njoftuar se me këtë rast ka arrestuar një...