2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rashica nëse nuk shitet në Angli, ky do të jetë klubi i tij deri në janar

E ardhmja e futbollistit të Kosovës Milot Rashica vazhdon të mbetet në dyshim.

Mesfushori kosovar ka gjasa të largohet nga Ëerder Bremeni në ditën e fundit të afatit kalimtar. Këtë e thotë Frank Baumann, drejtorit sportiv të klubit gjerman. Gjithsesi, sipas tij asnjë skuadër nuk është ende afët marrëveshjes për kosovarin.

Për përfaqësuesin e Kosovës, Milot Rashica, është përfolur vazhdimisht se do t’i bashkohet Aston Villës ose Leipzigut këtë verë, por deri tani klubi nga Premierliga dhe ai gjerman nuk ka qenë në gjendje të arrijë marrëveshje.

“Gjasat që ai të largohet ende janë të mëdha. I qëndroj prapa kësaj”, tha Bauman pas fitores së Bremenit 1:0 kundër Arminia Bielefeld të shtunën. Mbetet të shihet çfarë do të ndodhë me Rashicën i cili nuk është pjesë e Kosovës për ndeshjen vendimtare me Maqedoninë e Veriut që luhet të enjten në Shkup

Më Shumë

Kurti në Prizren prezanton Buxhetin e 2023-ës, mbi 92 milionë euro për këtë komunë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar me disa nga ministrat e tij, të martën ka qëndruar në Prizren, me ç’rast kanë shpalosur Buxhetin...

Zbulohet sesi i kaloi ditët e fundit Mbretëresha Elizabeth II

Sipas të dhënave zyrtare, Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga pleqëria. Megjithatë, një nga miqtë më të mirë të bashkëshortit të saj të ndjerë, Princit Philip,...

Lajmet e Fundit