30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Real Madridi ngre për herë të 14-të trofeun e Champions League

Në “Stade De France” të Parisit u luajt finalja e Champions League mes Liverpoolit dhe Real Madridit.

Real Madridi fitoi me rezultatin minimal 1-0, por që i mjaftoi për të ngritur trofeun e 14-të të Championsit.

Trofeun e ngriti Marcelo, i cili si lojtar fiton për herë të pestë Championsin.

May be an image of 4 people, people standing and text that says "WINNERS JONS LEAGUE 202 2022 UEFA CHAM Em"

Më Shumë

Aktakuzë ndaj varrmihësit për marrje ryshfeti (VIDEO)

Gjatë të martës, Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.K., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se i njëjti...

9 vjet burg për basketbollisten amerikane në Rusi

Ylli i basketbollit amerikan për femra, Brittney Griner, do të duhet të shpenzojë nëntë vjet në burg, për akuza të trafikimit të drogërave, pasi...

Lajmet e Fundit