3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Rektori Gashi mohon dorëheqjen

IbrahimGashi-rektori UPRektorati i Universitetit të Prishtinës përmes një njoftimi demantoi shkrimet në disa media se rektori Ibrahim Gashi pritet të japë dorëheqje.

Në komunikatën e UP-së thuhet se lajmet e fundit, të publikuara se rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ibrahim Gashi pritet të jap dorëheqje janë plotësisht të pavërteta.

Ndryshe, edhe sot për të pestën ditë studentë të UP-së janë duke protestuar para Rektoratit për të kërkuar dorëheqjen e rektorit Gashi.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari i tretë për grabitjen në Suharekë

I dyshuari i tretë është arrestuar për rastin e grabitjes së një argjendarie në Suharekë ku i plagosur mbeti një polic, e një tjetër...

FSK bashkë me qytetarë feston “Ditën e Forcës”

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së Forcës”, sot, duke filluar nga ora 10:00 deri në ora...

Lajmet e Fundit