-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ronaldo mund të debutojë në ndeshjen kundër Messi-t

Cristiano Ronaldo humbi ndeshjen e parë nga dy në shtëpi për Al Nassr të premten, pasi u pezullua nga FA për shkak se i gjuajti një telefon nga dora një tifozi pas humbjes së Manchester United ndaj Everton-it në prill.

Portugezi do të vuajë pezullimin para se të bëjë debutimin e tij në ligë për klubin e tij të ri të Arabisë Saudite Al Nassr, por mund të luajë kundër PSG-së në një miqësore këtë muaj, tha trajneri i tij, Rudi Garcia.

Garcia konfirmoi se sulmuesi 37-vjeçar do të humbasë gjithashtu ndeshjen e ligës kundër Al Shabab dhe do të debutojë kundër Ettifaq më 22 janar – përveç nëse ai luan kundër PSG -së më 19 janar në Riad në një skuadër të përbërë nga Al Nassr dhe Al Hilal.

Ish-trajneri i Lille dhe Lyon tha se shpresonte që Ronaldo të rizbulonte gëzimin e të luajturit futboll pas një periudhe të trazuar dy-mujore gjatë së cilës kontrata e tij me Manchester United u ndërpre dhe Portugalia humbi në çerekfinale të Kupës së Botës.

 

“Në muajt e fundit, mes Manchester United , kombëtares dhe në nivel privat, ai nuk ka pasur momente të lehta”, tha Garcia. “Nëse ai e gjen sërish gëzimin për të luajtur, do të jetë një qëllim i realizuar mirë”.

Kujtojmë që Ronaldo që pak ditë më parë kompletoi kalimin te Al Nassr, duke u bërë lojtari më i paguar në botë, me 200 milionë euro në vit, synon që për dy vite të fitojë trofe në Arabinë Saudite.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Kryeziu për planin franko-gjerman: Marrëveshja është negociuar e finalizuar

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka thënë se retorika populiste nuk mund të ketë ndikim te plani franko-gjerman, pasi që ky proces ka...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit