2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Serbët bllokojnë lagjen “Kroi i Vitakut”

Mitrovice-VeriuDhjetëra serb, kanë bllokuar serish të premten më mëngjes rrugën për në thellësi të lagjes “Kroi i Vitakut”, në veri të Mitrovicës, duke vendosur dhjetëra automjete private ne rrugë dhe duke pamundësuar kështu vazhdimin e punimeve në rindërtimin e shtëpive të shqiptareve.

Situata në këto momente është e qetë por nën tension, ndërsa nëpër pika të caktuara vërehen forca të KFOR it hungarez por edhe të serbëve.

Më Shumë

Policia po e ruan argjendarinë pronari i së cilës u arrestua në lidhje me grabitjen në Suharekë

Zyrtarët policor, po vazhdojnë ta mbajnë të bllokuar argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u arrestua për përfshirje në grabitjen në Suharekë. Argjendaria është bastisur...

Vetëvendosje në Prizren zgjedh anëtarët e rinj të Komisionit Disiplinor dhe Komisionit Zgjedhor të Qendrës

Sot, Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, mbajti sot mbledhjen e XXIV - të të Këshillit të Qendrës. Në këtë mbledhje të rregullt të Këshillit të Qendrës...

Lajmet e Fundit