16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Arrestohet Nexhat Gashi nga Landovica, dyshohet për “vjedhje dhe trafikim të drogës”

PoliciaKS-prangatArrestohet në pikën e kalimit kufitar në Morinë të Kukësit një shtetas i Kosovës, i kërkuar nga interpoli.

Sipas të dhënave të para, mediat e Tiranës mësojnë se i ndaluri është shtetasi Nexhat Gashi, 27 vjeç, lindur në Landovicë të Kosovës. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet nga drejtësia gjermane për trafik droge,trasmentojnë mediat në Shqipëri.

Sipas policisë, ndaj tij ishte lëshuar dhe urdhër arresti pasi akuzohet nga autoritetet gjermane për veprën penale “vjedhje e rëndë në bashkëpunim” dhe “trafik droge”.

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të enjten do t’i kenë tri seanca plenare. Sipas njoftimit të Kuvendit, seanca e parë parashihet të mbahet në orën...

Lajmet e Fundit