10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Shaqir Totaj kërkon mobilizim për balotazh

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, kërkon mobilizim për balotazhin e 19 nëntorit.

Ai, këtë kërkesë e ka bërë në fshatin Korishë.

“Në fshatin Korishë mbrëmë me nëndegën e PDK-së për t’i falënderuar për mbështetjen, ku edhe kërkova mobilizim për fitoren e madhe me 19 nëntor”, shkruan Totaj në Facebook. /PrizrenPress.com/

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren. Me vendim të prokurorit, ky i fundit është...

Haradinaj: Ta pranonte Kurti planin e amerikanëve, asnjë terrorist nuk do të mund ta kalonte kufirin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka dënuar edhe njëherë sulmin terorist ndaj Policisë së Kosovës duke ia lënë fajin...

Lajmet e Fundit