6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Shaqiri ka arritur marrëveshje personale me Lyonin

Xherdan Shaqiri është me valixhe në duar dhe po pret vetëm një telefonatë për tu larguar nga Liverpooli.

Sulmuesi nga Kosova ka marrëveshje me skuadrën e madhe franceze Olympique Lyon për një transferim në Ligue 1.

Gjilanasi është pajtuar me kushtet personale të ofruara nga Lyon, derisa po pret vetëm që dy klubet të gjejnë marrëveshje mes vete.

Lyon ka ofruar shtatë milionë euro, shumë që nuk e ka lënë të kënaqur Liverpoolin që pretendon më shumë.

“Sa i përket Shaqirit, Liverpooli është në negociata me Lyonin, por ende nuk ka marrëveshje mes klubeve”.

“Shaqiri ka një marrëveshje personale me Lyon, por ende mungon ajo mes klubeve”, ka thënë Fabrizio Romano.

Mediat e ndryshme në Francë dhe Angli kanë raportuar se mund të gjendet një marrëveshje mes dy klubeve brenda kësaj jave dhe Shaqiri të transferohet te Lyon.

Më Shumë

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën. “BE duhet të mbajë premtimin...

Prizreni shënon fitore bindëse ndaj Rahovecit

Ponte Prizreni ka vazhduar me fitore, duke mundur Rahovecin me rezultat 104:87 (28:22, 25:21, 20:27, 31:17), në kuadër të javës së 12-të të Prince...

Moti për sot

Lajmet e Fundit