9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Pedro bëhet lojtari i parë pas 50 vjetësh që kalon nga Roma tek Lazio

Futbollisti spanjoll Pedro Rodriguez do të bëhet lojtari i parë pas gati 50 vjetësh që do të kalojë drejtpërdrejt nga Roma në radhët e rivalëve më të mëdhenj të qytetit, Lazio.

Pedro bëhet lojtari i parë pas 50 vjetësh që kalon nga Roma tek Lazio

Pasi u bë e qartë se veterani spanjoll nuk është pjesë e planeve të Jose Mourinhos dhe as nuk u ftua në stërvitje në fazën përgatitore me pjesën tjetër të skuadrës, 34 vjeçari pritet të zgjidh kontratën me verdhekuqtë dhe si lojtar i lirë do të transferohet në pjesën tjetër të qytetit.

Palët e kanë arritur marrëveshjen midis tyre dhe Pedro pritet të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me Lazion, duke u bërë spanjolli i tretë në histori që kalon nga Roma në Lazio.

Sergio Petrelli bëri të njëjtën gjë në 1972, dhe Attilio Ferraris ishte i pari që vendosi të hidhte hapin më 1934.

Image

Deri më tani, Arne Selmosson është lojtari i vetëm që është transferuar nga Lazio në Romë më 1958.

Pedro kaloi nëntë sezone në Barcelonë, pastaj pesë tek Chelsea, dhe sezonin e kaluar mbërriti në Romë. Në sezonin e tij të vetëm në Romë, spanjolli shënoi gjashtë gola dhe dhuroi shtatë asiste në 40 ndeshje.

Më Shumë

Moti sot, me mjegull dhe kryesisht i vranët

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të...

Kujdes! Hakerët po vjedhin kartelat bankare

Jo vetëm bizneset, por edhe qytetarët po përjetojnë vjedhje të parave nga hakerët, ku si shkak i keqpërdorimit të kartelave bankare, po u “zbrazen”...

Lajmet e Fundit