12.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

Shqipëria, për fitore ndaj San Marinos

Fitorja ndaj Hungarisë ndez edhe një herë shpresën e Shqipërisë për ta synuar zonën “play-off” në kualifikueset e Botërorit, sigurisht një mision jo i lehtë, por tri pikët në “Elbasan Arena” i mbajnë kuqezinjtë në lojë.

Ai sukses ishte shumë i rëndësishëm edhe për vetë teknikun italian, dukshëm jo pak nën presion përpara atij takimi. Mjaftoi një sfidë e vetme, përballë një rivaleje si Hungaria, për ta rregulluar shpejt atmosferën rreth ekipit kombëtar. Me shpresën që Anglia të bëjë të madhen përballë Polonisë, Shqipëria përballet me San Marinon, një ndeshje ku tri pikët janë detyrim. Ndeshja e Shqipërisë ndaj San Marinos zhvillohet sonte nga ora 20:45.

“Kjo është ndeshja jonë vendimtare. Nuk mendoj asgjë tjetër, pavarësisht se Polonia luan ndaj Anglisë. Unë mendoj vetëm për sfidën tonë. Kemi konkurrentë të fortë në këtë grup. Kemi Hungarinë që ju e keni parë që është e fortë fizikisht. Edhe Polonia është e fortë, ka kualitet. Ka ndodhur shpesh që pas një fitoreje ne mund t’i marrim lehtë ndeshjet. Ndaj San Marinos do ta kemi të vështirë. Është një ekip i organizuar, duhet të kemi përqendrim dhe të bëjmë lojë të mirë. Duhet t’i lëmë sa më pak hapësira sepse është e rrezikshme. Për t’i marrë pikët ne duhet të bëjmë një ndeshje të madhe”, ka thënë Reja.

“Sigurisht që do të ketë risi në ndeshjen ndaj San Marinos. Abrashi dhe Gjasula nuk do të jenë. Nuk do të zhbalancohemi shumë pasi do të shoh dhe si luan San Marino për të zgjedhur një formacion. Do të shoh deri sot në darkë gjendjen e lojtarëve sepse kanë marrë edhe ca goditje. Sigurisht ata që do të rikthehen do të na japin një dorë. Hysaj, Bare, Manaj do të kthehen”, ka deklaruar Reja.

Më Shumë

SBASHK: Ngritja e çmimeve po shton pakënaqësitë, Qeveria të veprojë

Anëtarësia e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ka reaguar ndaj ngritjes së çmimeve duke kërkuar nga qeveria që të...

Dhjetë letrat më të famshme të dashurisë

Kryeveprat më të mëdha letrare , në të shpeshtën e rasteve rrëfejnë edhe një histori dashurie. Mirëpo, po aq të lexueshme janë edhe letrat...

FSK shpall konkursin për pranimin e 840 ushtarëve të rinj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë se është shpallur konkursi për pranimin e 840 ushtarëve të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Mehaj...

Gastronomia do të punojë deri në ora 23:00, muzika lejohet vetëm deri në 21 e 30

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar një sërë masash për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në kuadër të këtyre bëjnë pjesë edhe kufizimet për gastronominë,...

“Koha është tani”; Ronaldo jep kushtrimin pas turpërimit 5-0 ndaj Liverpoo

Cristiano Ronaldo thotë se tifozët e Manchester United meritojnë më shumë, pasi u turpëruan 5-0 në shtëpi nga Liverpool, të dielën. “Djajtë e Kuq” pësuan...

Tronditet Serbia, përfaqësuesja e tyre Miss Interkontinental fotografohet duke bërë shqiponjën dy krenare

Miss Interkontinental Serbia, Valentine Petroviç, ka pozuar duke bërë simbolin e shqiponjës dy krenare, teksa qëndronte pranë Miss Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës. Kjo...

Haskuka: Prizreni nuk ka kohë për të humbur që t’i rikthejë të korruptuarit e zhvatësit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka zhvilluar një takim mobilizues me kandidatët e tij, për Kuvendin Komunal. Ai, në këtë...

Protestojnë punëtorët e Lotarisë së Kosovës

Lotaria e Kosovës ka paralajmëruar protestë për sot në orën 11:00, në shenjë pakënaqësie për mos plotësimin e kërkesave. Protesta mbahet para ndërtesës së Qeverisë...

Kërkohet heqja e orës policore dhe maskat për ata që jenë të vaksinuar

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot do të mbajnë takim me qeverinë Kurti, ku do të diskutojnë për ndryshimin e masave antiCovid. Ky takim do...

E enjtja me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 20 gradë Celsius

ë enjten në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

”Letërkëmbime donzhuani”: Pse nuk u martua Mid’hat Frashëri?

“Një letër (përmbajtjen e së cilës duhet jo vetëm ta ndjejmë, akoma ta shijojmë) për mua është një luks, një dëfrim i mendjes dhe...

Peja triumfon ndaj Yllit

Peja ka mposhtur kampionin në fuqi, Golden Eagle Yllin me rezultat 82:78, në derbin e xhiros së shtatë të Art Motion Superligës së Kosovës...

Rrahje dhe gjuajtje me armë në Prizren

Dje rreth orës 18:37 ka ndodhur një rrahje në rrugën “Haxhi Zeka”, në Prizren. Rastin e ka konfirmuar për Sinjalin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës...

Konfirmohen testet finale për anti-drogë ndaj Wilderit dhe Furyt

Tyson Fury dhe Deontay Wilder kanë kaluar të dy testet e fundit të drogës pas përplasjes së tyre të tretë dhe të fundit në...

Liria turke bie sërish pasi Erdogan deklaroi largimin e ambasadorëve të 10 vendeve

Lira turke ka rënë në nivel rekord ndërkohë që përplasjet e fundit diplomatike me Shtete e Bashkuara dhe qeveri të tjera, kanë bërë që...

Gastronomët kërkojnë lirimin e masave, paralajmërojnë protestë nëse kërkesa shpërfillet

Përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve janë takuar me ushtruesen e detyrës së Ministres së Shëndetësisë, Dafina Gexhan, për të diskutuar rreth masave anti-COVID. “Kërkesa jonë...

Lajmet e Fundit