8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

ShSKUK-ja: Në Mjekim Intensiv nuk ka asnjë pacient me Covid-19

Asnjë pacient me Covid-19 nuk është duke marrë trajtim mjekësor në kuadër të Mjekimit Intensiv.

Në Klinikën Infektive janë 4 pacientë të konfirmuar me Covid-19 dhe 4 të tjerë me post-Covid-19.

Sa i përket spitaleve të përgjithshme, 1 pacient është duke marrë trajtim në Spitalin e Gjakovës.

Me oksigjeno-terapi janë 3 pacientë

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 8 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1 pacient

Më Shumë

Zbulohet sesi i kaloi ditët e fundit Mbretëresha Elizabeth II

Sipas të dhënave zyrtare, Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga pleqëria. Megjithatë, një nga miqtë më të mirë të bashkëshortit të saj të ndjerë, Princit Philip,...

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Lajmet e Fundit