20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Shtohet numri i zjarrfikësve në Prizren

Prizrenit i janë shtuar 30 zjarrfikës.

Drejtorisë për Emergjencë dhe Siguri në Komunën e Prizrenit, Faruk Dakaj thotë se me këtë numër është shtuar më shumë siguria dhe mbrojtja për qytetarët.

“Me kërkesën e vazhdueshme të Drejtorisë për Emergjencë dhe Siguri në Komunën e Prizrenit dhe përkrahjen e deputetëve të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje! të cilët propozuan amandamentin, Komunës dhe Brigadës sonë në Prizren iu është shtuar edhe 30 zjarrfikës të tjerë profesional”, shkruan Dakaj në “Facebook”.

“Kanë kaluar gati 50 vite që kur territorit të Komunës tonë nuk i është shtuar asnjë zjarrfikës shtesë edhe pse numri i banorëve vazhdimisht është rritur që nga ajo kohë e deri me sot”.

“Ky numër shtesë përsëri nuk i plotëson nevojat e qytetarëve për më shumë siguri, por zbutë sadopak gjendjen e rëndë e cila ka ekzistuar në vitet e pasluftës e deri më tani”./PrizrenPress.com/

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Bashkimi mposht Yllin në Suharekë, fitorja e parë këtë edicion

Bashkimi regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit në Therandë kanë mundur Golden Eagle Yllin me rezultat 71:77 (13:22,...

Lajmet e Fundit