-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 19 Janar, 2022

Shuhet ylli i Tik-Tokut – Devonne DJ David

Një familje nga Gjeorgjia është në zi për humbjen e djalit të tyre 11-vjeçar, Devonne David, i njohur si Devonne DJ David, i cili vdiq natën e “Halloween-it” pasi u përplas nga një makinë, ndërkohë që ishte një yll në ngritje në rrjetin social të Tik-Tokut.

Policia e vendit, tha se Devonne po qëndronte në trotuar me fëmijët e tjerë vetëm pak çaste para përplasjes, e cila ndodhi kur ai doli në rrugë për të kaluar në pjesën tjetër.

 

“Në vendngjarje oficerët zbuluan se një mashkull 11-vjeçar ishte goditur. Nga hetimet paraprake u konstatua se këmbësori kishte qëndruar në trotuar me disa fëmijë të tjerë, duke festuar Halloween”, thuhet në një deklaratë nga Departamenti i Policisë së Atlantës.

“Këmbësori doli në rrugë për të kaluar në ‘Memorial Dr’, ku edhe u godit nga një automjet. Shoferi qëndroi në vendngjarje dhe këmbësori u dërgua në spital ku u shpall i vdekur. Nuk parashikohen akuza në këtë aksident”, thuhej tutje në deklaratë.

Ndërkohë, ndjekësit e Devonne DJ David janë shprehur të pikëlluar për ndarjen nga jeta të yllit të TikTokut, i cili me videot e tij kishte arritur të krijonte një audiencë të gjerë.

Po ashtu, një fushatë e “GoFundMe” ka filluar të mbledh fonde për të ndihmuar familjen e tij dhe ka mbledhur mbi 6 mijë dollarë që nga nata e së hënës.

“Më 31 tetor, familja jonë pësoi një tragjedi të tmerrshme, duke shkurtuar jetën e Devonne Malique David”, thuhet në një përshkrim në faqen e shkruar nga tezja e Devonne.

“Po mbledh fonde për vdekjen e papritur të djalit të motrës sime. Ne vlerësojmë çdo kontribut, me çdo fond të mbetur që shkon në një llogari për nënën e tij”, shtoi ajo.

Më Shumë

Juventus, Allegri: Kampionati është rrugë e gjatë, Paulo lojtar i madh

Trajneri i Juventus-it, Massimiliano Allegri, ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së të shtunës përballë Udinese-s. Livornezi ka prekur disa nga çështjet e...

Pas Gjermanisë, edhe Austria me raste rekorde të Covid-19

Gazeta austriake, “Kronen Zeitung”, raportoi se Austria ka shënuar shifër rekorde të rasteve ditore me Covid-19 me 18.427 infeksione për 24 orë, në të...

Suharekë, një muaj paraburgim personit që sulmoi familjaren dhe zyrtarin policor

Një muaj paraburgim i është caktuar të pandehurit B.K., nga Suhareka, që më 10 janar ka kryer veprat "dhunë në familje" dhe "sulm ndaj...

37 fëmijë të infektuar në 24 orët e fundit me COVID në Kosovë

771 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në statistikat...

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Lulzim Basha sot shkon në Prokurori

Një ditë pasi ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputeti Flamur Noka dëshmuan në Prokurorinë e Tiranës për protestën e 8 janarit në selinë e Partisë...

Presioni mbi Kurtin, si presion mbi Kosovën

Nëse lejohet mbajtja e referendumit serb në Kosovë, konfirmohet ajo që shkruan në Kushtetutën e Serbisë se Kosova është pjesë integrale e shtetit serb. Milazim...

Anwar harron Duan, shfaqet me një vajzë misterioze

Vetëm disa javë ndarjes nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ish-i dashur i saj, Anwar Hadid, teksa mbërriti në “The Nice Guy”...

Qeveria do t’i paguajë specializantët deri në muajin gusht

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që t’i paguajë specializantët deri në muajin gusht, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi tha se mjetet...

Midis luftës, për të shpëtuar jetë

Kinematografia e luftës graviton rreth epshit vizual për brutalitet dhe beteja të gjakosura. Mel Gibson mbase është ekzemplar historik në trupëzimin e kësaj ideje. Me Hacksaw...

Në fund të betejës së gjatë ligjore, pasuria e Prince vlerësohet me 156.4 milionë dollarë

Pasuria e këngëtarit amerikan të ndjerë të popit Prince, emri i plotë i të cilit është Prince Rogers Nelson, përfshirë katalogun e tij të...

Mbi disa dokumente të ruajtura në arkivin e Gjeçovit

Shkruan: Hajdar Mallaku Kishte njerëz shpirtëngushtë që pyetën se ku shkuan ato dokumente për të cilat po flitej, pse ranë mu në dorë të tij,...

Rritja e çmimit të rrymës – kryesuesi i Bordit të ZRrE s’jep detaje: Kërkesa është në shqyrtim

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu, tha se janë duke shqyrtuar kërkesën për rritjen e çmimit të energjisë...

NBA/ Nuk ka këndellje për kampionët, Lakers rikthehen te fitorja

Orët e hershme të mëngjesit të së martës (me kohën tonë lokale), u zhvilluan edhe gjashtë takime në ligën amerikane të basketbollit, NBA. Assesi të...

Lirohen nga akuzat për korrupsion dy zyrtarët e Komunës së Mamushës

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues për Cafer Morinën  ish-drejtor i Arsimit në Mamushë dhe Rifat Krasniç, drejtor i shkollës “Ataturk”, të...

Boris Johnson po prek fundin, gati zëvendësimi i kryeministrit britanik

Nga Adam Taylor “The Washington Post” Kur Boris Johnson ishte fëmijë, ai tha në një rast se donte të bëhej mbreti i botës. Sigurisht, kjo...

Lajmet e Fundit