28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Skënder Susuri rikthehet në Drejtorinë e Arsimit në Prizren

Skënder Susuri është rikthyer në Drejtorinë e Arsimit në Prizren.

Jo në postin që e ka pasur.

Ai është caktuar koordinator dhe mbikëqyrës i projekteve në këtë drejtori .

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se Susuri është dërguar në këtë post me vendim të tij.

“Susuri do të merret me koordinimin dhe mbikëqyrjen e projekteve të cilat i kemi me organizatat e shoqërisë civile”, tha Haskuka, shkruan “PrizrenPress”.

Skënder Susuri ka qenë drejtor i Arsimit në Prizren.

Ai, pati dhënë dorëheqje pas prishjes së raporteve me partinë e tij, Nismën Socialdemokrate./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Erdogan takon sot Putin

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan do të takohet sot me homologun e tij rus në Soçi, pas ndërmjetësimit të një marrëveshjeje të dërgesës së...

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19. Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë...

Lajmet e Fundit