8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Sot do kemi mot me vranësira dhe shi

Sot mbi vendin tonë vranësirat do të dendësohen, duke përfshirë gjithë territorin e Kosovës.

Parashihen reshje shiu dhe vende-vende shkarkime rrufesh.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës pritet të jenë mes 13-17 gradë Celsius.

Më Shumë

Sot varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e argjendarisë në Suharekë që u vra në aksionin e policisë

Sot do të varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e armatosur në argjendarinë “Diakos” që mbeti i vrarë nga një përballje me Policinë...

Një muaj paraburgim të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar një muaj paraburgim katër të dyshuarve, B.B., B.I., L.C. dhe T.B., për grabitjen në Suharekë të mërkurën...

Lajmet e Fundit