7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Sot mot i vranët, diku do të bie edhe shi

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët, ndërkaq në disa vende do të ketë edhe reshje shiu.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët. Vranësirat parashihen që vende-vende të sjellin reshje shiu”, thotë Instituti Meteorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius”.

Më Shumë

Moti sot: Me vranësira dhe diell, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit. Siç raporton...

Ballkani sot kërkon fitore përballë Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të. Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani. Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e...

Lajmet e Fundit