30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

‘Srpska’, gati të bëjë koalicion me PDK-në

SrpskaNëse kryeministri Hashim Thaçi kërkon të bëjë koalicion edhe me listën “Srpska” atëherë përfaqësuesit e kësaj partie janë të gatshëm të lidhin koalicion me të.

Kështu kanë deklaruar për gazetën “Zëri” përfaqësuesit e kësaj partie, e cila në zgjedhjet e 8 qershorit ka marrë numrin më të madh të votave nga komuniteti serb.

Më Shumë

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit