5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Suharekë/ I pengoi zyrtarët policor që kërkuan ndalimin e muzikës, arrestohet qytetari

Pesë zyrtarë policor në Suharekë kanë hasur në rezistencë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare në një kafiteri.

Rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 23:45, ku zyrtarët policor kanë kërkuar që të ndalohet muzika në një kafiteri e cila punonte jashtë orarit të lejuar.

Nga policia rasti është cilësuar si pengim i personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor dhe i njëjti ishte në ndikim të alkoolit. Me vendim te prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Lajmet e Fundit